Атлетико громи и е на върха (видео)

Отборът на Атлетико Мадрид разпиля с 4:2 гостите от Алмерия в първи двубой от четвъртия кръг в Ла Лига. Давид Вийя (15), Диего Коща (36), Тиаго Мендеш (63) и Раул Гарсия (66) зарадваха "Висенте Калдерон". Родриго Риос - Родри (40) и Алейкс Видал (89) вкараха за андалуския тим. Успехът е четвърти пореден за "дюшекчиите" и временно ги вдигна на челната позиция в Примера.

Срещата започна динамично с положения и пред двете врати. В петата минута Сусо не беше точен в опит да изненада Тибо Куртоа. В 11-ата и Раул Гарсия не уцели вратата със странична ножица. В 15-ата Вийя даде първи тон за шоу в испанската столица. Анхел Трухийо изчисти с глава, но топката попадна в Ел Гуахе и той не сбърка.

В 21-вата вратарят Естебан спаси шут на Коке. В 24-ата пък Рафита се намеси. Атлети набра скорост в средата на полувремето и натисна здраво тима на Франсиско Родригес. В 35-ата Ернан Пейерано спря непозволено Филипе Луиш, а това се оказа равносилно на дузпа, която Диего Коща не пропусна - 2:0. В 40-ата южняците намалиха, след като централният нападател Родри изпусна при първия опит, но получи втори шанс, с който успя да реализира между четирима бранители.

Второто полувреме започна със силен удар в гредата на Коке (46). Вратарят Естебан направи две впечатляващи спасявания (55 и 57). В 59-ата Раул Гарсия овладя по прекрасен начин, но шутът не намери очертанията на вратата. В 63-ата Тиаго вкара гола на успокоението. Халфът беше изпуснат от бранителите и насочи в мрежата с лекота. В 66-ата Хуанфран тръгна отдясно, върна назад към Раул Гарсия, който отбеляза. Останаха съмнения дали Коке игра с топката.

В края домакините изпуснаха да запишат и по-изразителен резултат. Адриан Лопес (79) и 18-годишният централен защитник Хосе Мария Хименес (84) не бяха прецизни. Алейкс Видал беше намерен на точката на дузпата и вкара за крайното 4:2 в 89-ата минута.

Снимки: Atletico de Madrid