Литва се разправи с Франция (видео)

Литва победи Франция със 76:62 на старта на втората фаза на Евробаскет 2013 в Словения. Литовците водеха с 6 точки след края на първата четвърт, но в началото на втората "петлите" намалиха изоставането си на 31:35. Две тройки - на Линас Клейза и Йонас Мачулис, обаче направиха аванса на Литва 10 точки при 41:31 и това поохлади ентусиазма на Франция. "Петлите" все пак спечелиха втората четвърт със 17:16, но през второто полувреме литовците бяха тимът, който доминираше на игрището.

След този успех Литва заема втора позиция в Група "Е" след лидера Сърбия, докато отборът на Франция е трети.

Крилото Реналдас Сейбутис бе най-резултатен за литовците с 15 точки, а Йонас Валанчунас добави 13 за победителите. За "петлите" Нандо Де Коло реализира 12 точки, а с 11 се отчете звездата на Сан Антонио Спърс Тони Паркър.