Италия – Сърбия пряко по NEWS7 от 21,30 часа! Гледайте 1/4-финалите ТУК!!!

Италия се класира за четвъртфиналите на европейското първенство по волейбол за жени в Германия и Швейцария. "Адзурите" разгромиха Полша с 3:0 гейма и се класираха за четвъртфиналите. Тази вечер Италия среща Сърбия, като мачът от 21,30 часа ще бъде предаван пряко по NEWS7.

След загубата от Белгия в груповата фаза, Италия не допусна грешка в осминафиналния плейоф срещу Полша. Тимът на Марко Менкарели игра изключително организирано и надигра съперника си във всички елементи. Отделните части завършиха 25:22, 25:22, 25:13. Най-резултатни за победителките бяха Валентина Диуф и Каролина Костагранде с по 15 точки.

Тази вечер тяхната задача ще бъде далеч по-сложна. Италия среща в четвъртфиналите защитаващия титлата си Сърбия, като NEWS7 ще излъчи пряко двубоя от 21:30 часа.

В останалите плейофи от снощи Турция постигна категорична победа над Беларус с 3:0 гейма, а Хърватия излъга Холандия с 3:2. Най-изненадващият резултат беше успехът на Франция, която изхвърли Чехия, след като изоставаше с 0:2 гейма.

Така освен безспорния мач на деня между Италия и Сърбия, четвъртфиналите противопоставят Турция срещу Русия в другия дерби мач.

Останалите двойки са Германия - Хърватия и Белгия - Франция.

ГЛЕДАЙТЕ мача ИТАЛИЯ - СЪРБИЯ онлайн ТУК!!!