САЩ и Коста Рика се класираха за Мондиал 2014

САЩ и Коста Рика са поредните отбори, които си гарантираха участие на световното първенство догодина в Бразилия. Двата отбора постигнаха необходимите им резултати в зона КОНКАКАФ и вече могат да започнат подготовка за световните финали. Американците надиграха Мексико с 2:0, а мястото им на Мондиала се бетонира, след като Хондурас завърши 2:2 срещу Панама.

Еди Джонсън и Лендън Донован се разписаха за Щатите след почивката и класираха отбора за седмо поредно световно първенство. Поражението пък остави Мексико на нетипичното за тима пето място в зона КОНКАКАФ и постави под угроза дори четвъртото място, което дава право на бараж.

Коста Рика направи равенство 1:1 срещу Ямайка, което се оказа достатъчно за тима за класирането на Мондиала след равенството между Хондурас и Панама. Рандал Бренес изведе костариканците в резултата в 74-а минута, а Джърмейн Андерсон донесе точка за последния в групата Ямайка с гол в добавеното време. Така Коста Рика се завръща на световно първенство, след като тимът пропусна Мондиала в Южна Африка през 2010 година.

Квалификациите в зона КОНКАКАФ се подновяват през октомври, като на 11 октомври Мексико приема Панама в решителен мач за класиране. Двата отбора заемат четвърто и пето място и имат равен брой точки - по 8.