Аржентина подпечата визите за световното с бой над Парагвай

Аржентина стана поредният отбор, който официално си гарантира класиране за световното първенство в Бразилия догодина тази нощ. "Гаучосите" бяха повече от категорични срещу аутсайдера в зона Южна Америка Парагвай и го победиха с 5:2 като гост в Асунсион. По този начин Меси и компания се откъснаха на върха в класирането и няма как да изпаднат от първата четворка в оставащите два кръга от квалификациите.

Гостите започнаха по-активно мача и в 12-ата минута си спечелиха дузпа, а Лионел Меси не сгреши от бялата точка за 0:1. Парагвай обаче успя бързо да възстанови равенството в 17-ата минута чрез Хосе Нунес. Серхио Агуеро в 33-ата минута обаче отново изведе "гаучосите" напред в резултата с хубав удар между двама защитници. В 50-ата минута Анхел ди Мария увеличи с още един гол преднината на своя тим, а в 53-ата минута аржентинците получиха втора дузпа в своя полза и отново Лионел Меси застана зад топката и направи 1:4. В края домакините опитаха да направят загубата си малко по-почетна с попадение на Роке Санта Крус в 86-ата минута за 2:4, но в последната минута Макси Родригес върна преднината от три гола за гостите за крайното 2:5.

С тази победа Аржентина има актив от 29 точки на върха в класирането, докато Парагвай остава на предпоследното 8-мо място с 11 точки.