Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16) 2:0

Германия би ходом, Клозе не надмина Герд Мюлер (видео)

Германия се доближи на един мач от класиране на световното първенство в Бразилия догодина. Бундестимът не срещна никакви проблеми при гостуването си на Фарьорските острови и спечели с 3:0. Пер Мертезакер, Месут Йозил и Томас Мюлер отбелязаха головете във вратата на домакините, които са на дъното в класирането без спечелена точка. Това означава, че Германия може да си осигури директна виза за Мондиал 2014 на 11 октомври, когато приема Ейре.

Може би най-любопитното в този мач беше дали Мирослав Клозе ще се разпише и ще излезе еднолично начело във вечната ранглиста на голмайсторите за Германия. Опитният нападател започна като титуляр, но не можа да преодолее вратаря на домакините Гунар Нилсен и остава с 68 попадения, колкото има и Герд Мюлер.

Германците поведоха в средата на първото полувреме с гол на Мертезакер след асистенция на Жером Боатенг. Футболистите на Йоахим Льов обаче действаха доста пестеливо и до известна степен разочароваха с представянето си. Второто попадение падна чак в 74-ата минута. Негов автор бе Йозил от дузпа. За нарушението срещу Томас Мюлер защитникът на домакините Атли Грегерсон получи червен картон.

В самия край на мача Мюлер също записа името си сред голмайсторите. Филип Лаам направи добър пробив отдясно и подаде към съотборника си в Байерн (Мюнхен), за когото не бе проблем да оформи крайния резултат.

ФАРЬОРСКИ ОСТРОВИ - ГЕРМАНИЯ 0:3
0:1 Мертезакер (22)
0:2 Йозил (74) д.
0:3 Мюлер (84)