Гърция взе своето от Латвия (видео)

Отборът на Гърция постигна макар и минимална победа с 1:0 в домакинството си на Латвия от група "G" на световните квалификации. С този успех южните ни съседи продължават да делят първото място в групата с Босна и Херцеговина, като изостават само по голова разлика.

Единственият гол в мача бе дело на Димитрис Салпингидис в 58-ата минута, но и той бе достатъчен за домакините да вземат своето. В края пък мачът се изнерви и двата отбора завършиха в намалени състави, като първо червения цвят видя Ругинс от гостите в 86-ата минута, а след това и Катсуранис бе изгонен в добавеното време.

Така Гърция вече има 19 точки, колкото и Босна и Херцеговина, и двата тима ще поделят първите две места в групата, като в оставащите два кръга трябва да определят кой ще е пръв и кой втори.