Изненада: Люксембург тресна Северна Ирландия

Тимът на Люксембург постигна първа победа в квалификационния цикъл, след като се наложи драматично с 3:2 над Северна Ирландия и по този начин се отлепи от дъното в класирането на група "F". Домакините хвърлиха бомбата и вече имат шест точки в групата си, след като Матиас Йениш донесе успеха с попадение три минути преди края на мача. Така след отличните мачове на люксембургските тимове в Лига Европа, сега и националният отбор на страната, която определено няма традиции във футбола, започна да постига победи.

Мартин Патърсън откри резултата за гостите, които в началото на мача контролираха събитията на терена и по нищо не изглеждаше, че може да допуснат изненада. В продължението на първата част обаче Йоаким изравни и така двата тима се оттеглиха на почивка при 1:1.

След почивката двата тима си размениха по един гол в рамките на четири минути, след като Бенси изведе домакините напред, а Гарат Макоули върна Северна Ирландия в мача за 2:2. В 87-ата минута обаче дойде студеният душ за островитяните, след като защитникът на Диферданж 03 Йениш донесе успеха за Люксембург.

ЛЮКСЕМБУРГ - СЕВЕРНА ИРЛАНДИЯ 3:2
0:1 - Патърсън (14)
1:1 - Йоаким (45+2)
2:1 - Бенси (78)
2:2 - МакОули (82)
3:2 - Йениш (87)