Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Турция с много ценен успех в Букурещ (видео)

Националният отбор на Турция измъкна много ценен успех при гостуването си на Румъния от група "Д" на световните квалификации. Южните ни съседи се наложиха с минималното 2:0 на "Арена Национал" в Букурещ и се върнаха в борбата за второто място в групата.

Гостите бяха решени на всичко да стигнат до победата в този мач и още в 9-ата минута Бурак Илмаз излезе очи в очи с Татарушану, но стреля слабо в ръцете на вратаря. След това обаче и домакините имаха страхотна възможност в 15-ата минута, когато Танасе прехвърли Волкан Демирел и само намесата на защитник в последния момент предотврати гола, като при изчистването топката се отби и от напречната греда. В 22-ата минута обаче Еркин центрира за Илмаз в наказателното поле и този път нападателят не сгреши и с глава заби топката във вратата за 0:1.

През второто полувреме и двата тима имаха своите шансове като в 54-ата минута опасен удар на Бюлут бе спасен от Татарушану. В 68-ата минута пък румънците бяха на косъм от изравняването, но изстрел на Попа се отби от гредата. В добавеното време на мача Мевлют Ердинч окончателно подпечата успеха на гостите за крайното 0:2.

Така Турция постигна своето и взе победата, като събра актив от 13 точки и се изкачи на 3-ото място във временното класиране с 13 точки, колкото имат и румънците, но те вече са 4-ти. Непоклатим на първото място в класирането е Холандия с 22 точки, а другият претендент за втората позиция в крайното класиране е Унгария, който в момента се намира там с 14 точки.