Финландия взе своето в Грузия и продължава да вярва в чудото (видео)

Финландия надигра Грузия с минималното 1:0 като гост в среща от Група "I" и запази теоретични шансове за участие на баражите. Роман Ерьоменко беше точен от дузпа в 74-ата минута. Минута след попадение Яба Канкава от тима на домакините беше изгонен за втори жълт картон. Интересното е, че той беше получил първото си официално предупреждение в 72-ата минута. В 78-ата минута пък доскорошният нападател на Шалке 04 Теему Пуки заби втори гол, но съдиите не го признаха, тъй като не видяха, че топката падна зад голлинията след удара в напречната греда.

С този успех финландците събраха 9 точки и ще стискат палци Франция да не спечели при визитата си на Беларус тази вечер. Ако това стане, на 15 октомври Финландия ще има възможност да повтори българския подвиг от 17 ноември 1993 г., като надиграе "петлите" в Париж.

ГРУЗИЯ - ФИНЛАНДИЯ 0:1
0:1 Роман Ерьоменко (74-дузпа)