ЛеШон&ДеШон покориха DC, супер обрат в Сан Диего

Първата среща на НФЛ с „Торнадото на Чип Кели” завърши печално за Вашингтон. „Червенокожите” отстъпиха у дома на Филаделфия с 27:33, но поне успяха да направят завършека на мача интересен. Гостите водеха с 26 точки в последната минута на третата част, но се наложи да треперят докато не овладеят онсайд началния удар на Кай Форбат. ЛеШон МакКой пробяга 184 ярда с тъчдаун, ДеШон Джаксън улови пасове за 104 и също се разписа, а за останалото се погрижи Майкъл Вик – 15 от 25 за 203 ярда, 54 ярда по земя и общо три тъчдауна.

„Никога не съм бил част от нещо подобно. Когато свърши първата четвърт се чувствах все едно сме изкарали цяло полувреме. Не е за вярване! Но предстои дълъг сезон”, коментира куотърбекът на победителите.

Филаделфия имаха рекордните от началото на века 53 разигравания в нападение в рамките на първата четвърт, държаха топката в продължение на 20:20 мин. и се оттеглиха на почивка с аванс от 22:7. Като точките на Вашингтон дойдоха 75-ярдов рейд на ДеАнджело Хол, овладял хвърлен назад от Майкъл Вик пас. Защитата на „орлите” се развихри, като пресече пас на RGIII и покри фъмбъл на рънингбека Алфред Морис. През второто полувреме още един пас на Грифин се озова в чужди ръце и оформи финалните показатели на завърналия се след операция на коляното куотърбек на 30 от 49 за 329 ярда (личен рекорд), два тъчдауна и два интерсепшъна.

„Направихме много неща, които обичайно не правим. Интерсепшъни, фъмбъли, пропуснат фийлдгол. Не се съмнявайте – другата седмица нещата ще бъдат коригирани”, обеща RGIII.

В последния мач за седмицата Хюстън измъкнаха на магия гостуването си в Сан Диего. „Тексасците” губеха със 7:28 в 35-ата минута, но до края на мача не позволиха на Ривърс&Co. да наближат централната линия. Брайън Къшинг върна интерсепшън до ендзоната на Сан Диего, а в последната секунда кикърът Ранди Бълок с първия в кариерата си фийлдгол донесе победата на шампионите на АФК Юг с 31:28.

Мат Шоб успя в 34 от 45 подавания за 346 ярда, три тъчдауна и интерсепшън, Андре Джонсън хвана пасове за 146, а Ариан Фостър разочарова собствениците на отбори във фентъзи лигите със скромните за реномето си 57 ярда по земя. За Сан Диего Филип Ривърс (14 от 29 за 195 ярда) метна четири тъчдауна, но за втори път в рамките на по-малко от година и едва за трети в историята си „светкавиците” разпиляха преднина от три тъчдауна и напуснаха терена победени.