Еспаньол и Звезда тръгнаха с победи в София

Отборите на Еспаньол и Цървена звезда стартираха с победи международния турнир за "ДИТ КЪП" в Драгалевци за деца родени 1998 година. Каталунците победиха с 4:1 домакините от ДИТ при откриването.

Още в 5-та минута ДИТ СПОРТ откри резултата след красив самостоятелен пробив на Милош Стоянов. 5 минути по-късно гостите от Еспаньол израниха резултата, а до края на полувремето и поведоха с резултат 1:2.

През второто полувреме играчите на ДИТ се активизираха и спечелиха изпълнение на няколко корнера пред вратата на испанците, но те не доведоха до равенство. Следващите минути гостите, водени от треньор №1 за децата в Испания Давид Фернандес, изковаха победата с още две попадения.

Състав на ДИТ: Илиян Узунов, Алекс Асенов, Георги Русев, Виктор Бонев, Петър Генчев, Данаил Иванов, Асен Чандъров, Димитър Георгиев, Ангел Бастунов, Милош Стоянов, Адриан Димитров.

Резерви: Георги Недялков, Стоян Максимов, Димитър Милушев, Калоян Йосифов, Мартин Иванов, Антон Илиев, Тошко Шакин, Мариян Димитров

Втората среща за деня отново завърши с победа за чуждестранен срещу роден тим. Сръбският гранд Цървена звезда надви с 2:1 Лудгорец и също спечели първи три точки.

Утре от 9,30 часа на комплекс "Царско село" ще се проведат вторите срещи от турнира. Първо днешните загубили ДИТ и Лудогорец излизат един срещу друг, а след това победителите от днес ще премерят сили. В сряда турнирът завършва с третите мачове на всички отбори, като след това ще бъде излъчен победител.