Латвия изхвърли Македония от Евробаскет 2013

Националният отбор на Латвия записа третата си победа на Евробаскет 2013, след като се наложи над Македония със 76:66 в последен двубой от група В, като по този начин сложи край на надеждите на западните ни съседи да продължат напред в шампионата на Стария континент.

Кристапс Яниченокс и Янис Берзинс вкарах по 15 точки за успеха на символичните домакини, а Мартинс Майерс и Дайрис Бертанс приключиха с по 12 точки.

Перо Антич отбеляза 16 точки за македонците, а Тодор Гечевски записа 11 точки, но голямото разочарование в този двубой бе Бо Маккалеб, който приключи със скромните за възможностите си 8 точки.

Още от първия съдийски сигнал баскетболистите на Латвия поеха контрол върху събитията на терена и само за десет минути успяха да си осигурят двуцифрен аванс – 27:16, като до почивката съперникът им не успя да налучка верния ритъм на игра и почивката дойде при преднина от 49:36 за латвийците.

Перо Антич и компания опитаха да стигнат до обрат през второто полувреме, но силите им стигнаха само да намалят пасива си с три точки за 52:62 сллед 30 минути игра, а в заключителната четвърт статуквото се запази и в крайна сметка Латвия се поздрави с успеха – 76:66.

Латвия – Македония 76:66 (27:16; 22:20; 13:16; 14:14)

Латвия: Майерс 12, Мажерис, Фрейманис 6, Блъмс 1, Бертанс  12, Куксикс, Скеле 8, Яниченокс 15, Стрелникс 5, Берзинс 15, Селаковс 2

Македония: Костовски 2, Илиевски 6, Соколов 5, Маккалеб 8, В.Стояновски 8, Д.Стояновски, Брчков 7, Гечевски 11, Антич 16, Гюроски, Самарджиски 3