Победен дебют за Джино Смит

Новобранецът Джино Смит изведе НЙ Джетс до драматична победа в дебютния си мач при професионалистите. Куотърбекът на „реактивните” подаде за тъчдаун към тайтенда Келън Уинслоу в края на първото полувреме, а 15 секунди преди края на срещата пробяга 10 ярда за да подготви победния фийлдгол на Ник Фолк. Кикърът на Джетс бе точен от 48 ярда за 18:17 и „Пътуващият цирк на Рекс Райън” взе малко очакван успех.

Далас сложиха край на прокобата на „AT&T стейдиъм” и за първи път от откриването му през 2009 г. победиха НЙ Джайънтс. Уил Алън и Брандън Кар пресякоха пасове на Илай Менинг (27 от 42 за 350 ярда, четири тъчдауна и три интерсепшъна), а Бари Чърч овладя два фъмбъла за крайното 36:31. Тони Ромо (36 от 49 за 263 ярда, два тъчдауна и интерсепшън) изкара цялото полувреме със съмнения за счупено ребро, а въпреки че „каубоите” водеха през 51:14 мин. от игровото време, можаха да си отдъхнат едва след като Шон Лий овладя онсайд началния удар в последната минута.

АФК Север остана единствената дивизия без спечелен мач. Крак провлачиха шампионите Балтимор, които още в четвъртък бяха размазани от Денвър с 49:27. Питсбърг се изложиха пред собствена публика, губейки от Тенеси с 9:16, а в добавка останаха и до края на сезона без центъра Моркис Паунси (скъсани коленни връзки). Кливлънд отстъпиха вкъщи на Маями с 10:23, а Синсинати разпиляха 11 точки аванс в Чикаго и след 19-ярдов пас на Джей Кътлър (21 от 33 за 242 ярда) към Брандън Маршъл напуснаха Ветровития град със загуба 21:24.

От треньорите освен Марк Трестмън единствено Анди Рийд започна престоя си в новия отбор с победа. Алекс Смит (21 от 34 за 173 ярда) подаде два тъчдауна в първата четвърт, Джамал Чарлз пробяга 77 ярда и също се разписа, а Тамба Хали върна интерсепшън 10 ярда до ендзоната на Джаксънвил при победата на „вождовете” с 28:2. Единствените точки за домакините дойде след блокиран пънт, а самите те счупиха клубния рекорд по пънтове в мач с цели 11!

Колин Капърник стана първият куотърбек на Сан Франциско от десет години насам с над 400 ярда пасове в мач. CK7 завърши с показатели 27 от 39 за 412 ярда и три тъчдауна за победата на шампионите на НФК срещу Грийн Бей с 34:28. Анкуан Болдин направи чудовищен дебют за „найнърс” с 13 уловени паса за 208 ярда в „Престрелката на „Кендълстик”. Грийн Бей водеха само в рамките на 159 секунди в средата на последната четвърт преди Франк Гор да отбележи 52-ия си тъчдаун в НФЛ и да подпечата победата на Сан Франциско. Новобранецът Еди Лейси бе противоречив в дебюта си за „опаковчиците” с 14 опита по земя за 41 ярда тъчдаун и изтърван фъмбъл. Арън Роджърс се отчете с 21 успешни от 37 опита за пас за 333 ярда, три тъчдауна и интерсепшън, при който топката мина през ръцете на Джърмайкъл Финли и от коляното му отскочи право в новобранеца Ерик Рийд.