Бразилски съдия извика полиция за скандал на терена

Футболен съдия повика жандармеристи на терена, за да бъде спрян бурният протест на футболисти от бразилското първенство срещу отсъдена дузпа. Двама от играчите на Португеза пък бяха изгонени в неразборията, която стартира с отсъждането на наказателен удар в полза на Гремио само 10 минути преди края на срещата от елитната дивизия на страната.

Португеза успя да се върне в мача с две попадения за 2:2, а отсъдената дузпа предизвика остра реакция от страна на играчите на тима. Техният протест обаче беше заличен доста бързо от полицаите. Те реагираха не срещу дузпата, а срещу това, че секунди преди нейното изпълнение беше изгонен вратарят на отбора, който излезе от линията си, за да покаже на съдията неправилно поставената топка. Футболистите на Португеза заобиколиха рефера, но шестимата жандармеристи направиха кордон и го спасиха. В следствие на скандала беше изгонен и полеви играч на Португеза, а Клебер изпълни дузпата след 5-минутно прекъсване и оформи крайното 3:2 в полза на Гремио.