България загуби от Сърбия с 1:3 в София (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Волейболистите от националния отбор на България загубиха втората си открита приятелска среща от Сърбия с 1:3 (20:25, 22:25, 25:21, 21:25), която се игра пред около 700 зрители в столичната зала "Христо Ботев".

Камило Плачи и Игор Колакович изпробваха различни схеми на игра с много волейболисти. Този мач бе и последния, за сега, преди началото на европейското първенство в Полша и Дания от 20 до 29 септември. Вчера момчетата на Камило Плачи спечелиха срещу европейските шампиони от 2011 година с 3:2 при закрити врати, но днес "плавите" си върнаха за поражението.

България поведе с 4:3 на Сърбия в началото на приятелската среща, която се играе в столичната зала "Христо Ботев", след атака на Николай Николов през центъра. "Плавите" успяха да изравнят и дори поведоха със 7:5 след бомбена атака на Александър Атанасийевич. Аут на Атанасийевич възстанови равенството при 7:7. Мощна атака на Цветан Соколов изведе България напред при 8:7 при първото техническо прекъсване. Страхотна двойна блокада на Цветан Соколов и Теодор Тодоров - 11:9. Тодор Алексиев направи резултата 14:12, а атака на Цветан Соколов по правата доведе до 15:13. Българските волейболисти поведоха с 16:14 при второто техническо прекъсване. Последваха 4 поредни точки за "плавите", които поведоха с 18:16. Сърбия поведе с 23:19 след атака на Александър Атанасийевич. Цветан Соколов намали до 20:23 с атака по правата. Соколов би сервис в мрежата и Сърбия стигна до геймбол при 24:20. Сърбия спечели първия гейм с 25:20.

Цветан Соколов изведе България напред с 1:0 в началото на втората част. Сърбия успя да поведе на свой ред с 5:2 и това принуди Камило Плачи да вземе прекъсване. "Плавите" дръпнаха с 6:2. България намали до 4:6 след ас на Николай Николов. Цветан Соколов намали до 5:7 след атака по диагонала. Милош Никич направи резултата 8:5 за Сърбия при първото техническо прекъсване. Николай Николов намали до 8:10 с атака през центъра. Нова атака на Ники Николов през центъра 9:11. Валентин Братоев направи 10:12. Цветан Соколов намали до 11:12 след мощна атака по диагонала. Игор Колакович взе веднага прекъсване за Сърбия. Нова атака на Соколов по диагонала от зона 1 и 12:13. България изравни при 14:14 след атака в аут на Александър Атанасийевич. Сърбия поведе с 16:15 при второто техническо прекъсване. Тодор Алексиев намали до 18:19 след технично пусната топка от зона 6. Драган Станкович изведе Сърбия до 20:18. Валентин Братоев атакува в мрежата - 18:21. Камило Плачи взе прекъсване. Цветан Соколов намали до 19:21. При 19:22 в игра се появи Николай Пенчев. Тодор Алексиев намали до 20:22 с атака по блокадата. Нова атака на Тошко Алексиев по късия диагонал от зона 4 - 21:23. Страхотна блокада на Теодор Тодоров спря атака на Атанасийевич - 22:23. Игор Колакович взе второто си прекъсване. Сръбският блок спря атака на Цецо Соколов - 22:24. Нова блокада на "плавите" срещу Соколов донесе успеха на Сърбия във втората част с 25:22.

Тодор Скримов се появи в игра в началото на 3-ия гейм. България поведе с 2:1 в началото на втората част след атака на Цветан Соколов.  Равностойната игра се задържа до 6:6. Сърбия поведе с 8:7 при първото техническо прекъсване. България успя да поведе с 11:8 след 3 поредни сервиса на Светослав Гоцев срещу Никола Ковачевич. Игор Колакович взе прекъсване за Сърбия. България поведе с 12:8. Тодор Скримов направи 13:9 с бърза атака по диагонала. Александър Атанасийевич заби ас за 12:13. Камило Плачи взе веднага прекъсване. Атанасийевич би сервис в аут - 14:12. Тодор Алексиев атакува много технично в третия метър от зона 4 - 15:12. Неманя Петрич би начален удар в аут - 16:13 при второто техническо прекъсване. Виктор Йосифов заби ас за 17:13. Грешка в атака на Никола Ковачевич и 18:13. Цветан Соколов направи 19:14. Тодор Алексиев атакува мощно за 20:15. Светослав Гоцев заби блокада на Атанасийевич - 21:16. Тодор Алексиев пусна много технично за 22:16. Сервис в мрежата на Атанасийевич и 23:20. Игор Колакович взе ново прекъсване. Тодор Алексиев се пребори на мрежата за една спорна топка и България стигна до геймбол при 24:20. Неманя Петрич би сервис в аут и България спечели третата част с 25:21.

България поведе с 3:1 в началото на 4-ата част. Силна игра на "плавите" обърна резултата до 6:4. България изравни при 6:6. Саша Старович изведе "репрезентацията" до 8:6 при първото техническо прекъсване. България изравни при 9:9. Неманя Петрич направи 13:11 за Сърбия. Марко Ивович атакува в аут и равенство 13:13. Тодор Алексиев атакува през блока на Сърбия 14:14. Цветан Соколов завърши мощна атака по късия диагонал от зона 4 - 15:15. Сърбия поведе с 16:15 при второто техническо прекъсване. При 18:15 за Сърбия Данаил Милушев замени Цветан Соколов. Тодор Алексиев намали до 16:18. Саша Старович изведи Сърбия напред с 22:17. Дани Милушев намали до 18:22. Ас на Виктор Йосифов намали резултата до 20:23. Сръбските волейболисти спечелиха 4-ия гейм с 25:21 и мача с 3:1 части.

БЪЛГАРИЯ - СЪРБИЯ 1:3 (20:25, 22:25, 25:21, 21:25)
БЪЛГАРИЯ: Георги Братоев 1, Цветан Соколов 19, Валентин Братоев 5, Тодор Алексиев 16, Теодор Тодоров 3, Николай Николов 5 - Теодро Салпаров-либеро (Виктор Йосифов 6, Светослав Гоцев 5, Николай Пенчев, Тодор Скримов 2, Данаил Милушев)
Старши-треньор: Камило Плачи