Сърбия отпадна, но свали Хърватия от върха (видео)

Сърбия загуби и математическите си шансове да се класира на световното първенство в Бразилия догодина. Това стана факт след домакинското равенство срещу Хърватия на "Мала Маракана" в Белград. Футболната битка между двете бивши югорепублики завърши 1:1, от което най-доволни са в Белгия. "Червените дяволи" повалиха с 2:0 като гост Шотландия и вече имат аванс от 5 точки пред хърватите, а освен това са и с мач по-малко. Сърбите са трети с 8 точки и не могат да догонят Хърватия.

Като цяло сърбите изиграха най-добрият си мач в квалификациите и повече заслужаваха победата. Преди почивката Александър Митрович няколко пъти беше близо до гола, но Стипе Плетикоса спаси негови опасни изстрели. Хърватите пък нито веднъж не застрашиха вратата на Владимир Стойкович, който беше бурно освиркван от феновете на Цървена звезда.

В 53-ата минута груба грешка на Филип Джуричич доведе до контра на гостите, при която Марио Манджукич излезе сам срещу Стойкович и откри резултата. Сърбите изравниха в 66-ата минута след перфектно центриране на Миралем Сюлеймани и точен удар с глава на напористия Митрович. Отново той можеше да донесе победата на Сърбия, но Плетикоса изби със сетни сили.

Съперниците заъвршиха с намалени състави, след като първо Неманя Матич бе изгонен за два жълти картона в 75-ата минута, а малко по-късно Йосип Симунич напусна с директен червен картон за грубо влизане в краката на Сюлеймани.

СЪРБИЯ - ХЪРВАТИЯ 1:1
0:1 Манджукич (53)
1:1 Митрович (66)