Швеция обърна Ейре насред Дъблин (видео)

Националният отбор на Швеция измъкна изключително ценна победа в сблъсъка с Ейре в Дъблин. "Тре кронур" обърна мача от 0:1 до 2:1 в своя полза и взе много важни три точки, които изкачиха отбора на втората позиция във временното класиране в група "С" и му дават отличен шанс за класиране поне на бараж.

Ейре пръв откри резултата в мача в 24-ата минута, когато Роби Кийн открадна една топка и стреля под плонжа на вратаря, топката се отби от гредата, но ветеранът отново стигна до кълбото и го прати в мрежата за 1:0. След това обаче шведите натиснаха и можеха още в ответната атака да стигнат до изравняването като Йохан Елмандер стреля над вратата. В 30-ата минута и Себастиан Ларсон се отличи със сериозен пропуск, като от близо с глава не уцели вратата. Натискът на гостите обаче даде резултат и в 34-ата минута Лустиг центрира към Елмандер, който изпревари прекия си пазач и с глава простреля мрежата за 1:1.

В началото на втората част домакините се окопитиха и можеха отново да излязат напред в резултата, но удар на Маклийн бе спасен от вратаря. В 57-ата минута обаче Златан Ибрахимович изведе Андерс Свенсон на скорост и той със силен удар заби кълбото в мрежата за 1:2. До края ирландците направиха всичко възможно да се върнат отново в мача, но силите не им стигнаха и срещата завърши с успех на "тре кронур".

С тази победа Швеция излезе на втората позиция във временното класиране с 14 точки, докато Ейре остава на 4-ото място с 11 точки.