Франция пак не вкара и изостава в битката за върха (видео)

Националният отбор на Франция в пети пореден мач не успя да отбележи гол, след като завърши 0:0 в гостуването си на Грузия от група "І" на световните квалификации. "Петлите" за пореден път демонстрираха голова немощ, макар да бяха по-добрият тим на терена. С това равенство обаче тимът на Дидие Дешан вече изостава с 3 точки от лидера Испания.

Иначе франсетата създадоха повече от достатъчно голови възможности, за да измъкнат трите точки. През първата част с пропуски се отличиха Гилавоги, Карим Бензема и Франк Рибери.

В началото на второто полувреме обаче и домакините имаха страхотна възможност като Окриашвили се освободи и изскочи сам срещу Юго Лорис, но първо ударът му бе спасен от вратаря, а при добавката топката се отби от гредата. След това отново Франция доминираше и в 59-ата минута Бензема стреля с глава в аут след центриране на Бакари Саня, а в 71-ата минута удар на Патрис Евра се отби от защитник, а при добавката Оливие Жиру стреля над вратата.

В крайна сметка обаче двата тима не успяха да си отбележат голове и срещата завърши при нулево реми след което Франция остава на 2-ото място с 11 точки в актива си, докато Грузия е на 4-ата позиция с 5 точки.