Румъния повали Унгария в битката за второто място (видео)

Отборът на Румъния излезе на второ място в група "D" на световните квалификации след изключително ценна победа над Унгария с 2:0. Маджарите заемаха втората позиция преди двубоя в Букурещ, но след днешното поражение изостават с две точки от състава на Виктор Пицурка.

Срещата се разви перфектно за домакините, които решиха нещата в своя полза още до почивката. Във 2-ата минута Чиприан Марика откри резултата, а в 31-ата след негов пас Михай Пинтили за втори път простреля стража на Унгария Адам Богдан.

През второто полувреме румънците направиха победата си още по-убедителна след попадение на Кристиан Танасе в 88-ата минута. , но феновете на "Национал Арена" бяха доволни и от това 2:0. В класирането северните ни съседи имат 13 точки, а лидер е Холандия, която имаше пълен актив от 18 точки преди гостуването си на Естония тази вечер.

РУМЪНИЯ - УНГАРИЯ 3:0
1:0 Марика (2)
2:0 Пинтили (31)
3:0 Танасе (88)