С много късмет Дания завърза още повече битката в нашата група (видео)

С голяма доза късмет Дания спечели с 2:1 гостуването си на Малта в квалификационната група на България и се изравни с Армения и Чехия. И трите тима са само на точка зад "лъвовете", което предвещава драматична битка до края. На "Червения динамит" предстои гостуване на арменците във вторник и след това две домакинства на Италия и на малтийците.

Датчаните надделяха на Острова благодарение на автогол на Камилери в 52-ата минута. Кристиан Ериксен навърза двама играчи, стреля, топката се удари в напречния стълб, след което рикошира в тялото на играча на домакините и мина голлинията. Секунди преди това малтийците пропуснаха да поведат, след като ударът с глава на Майкъл Мифсуд се отби в горната греда. Иначе още във втората минута Леон Андреасен намери пътя към мрежата на домакините за 0:1, но в 38-ата минута Клейтън Фаила изравни за 1:1. В 66-ата минута Мифсуд пропусна "златен" шанс да направи 2:2.

Освен двата гола датчаните нямах нито един друг изстрел в очертанията на вратата. Дори малтийците създадоха повече възможности - 8 срещу 6. Във вторник България гостува на стадион "Та'Кали", а на датчаните играят с Армения в Ереван.

МАЛТА - ДАНИЯ 1:2
0:1 Андреасен (2)
1:1 Фаила (38)
1:2 Камилери (52-автогол)