Русия задмина Португалия след лесна победа

Отборът на Русия спечели с 4:1 у дома над Люксембург в среща от група "F" на световните квалификации в зона "Европа", играна в Казан. Успехът качи руснаците на върха на групата с точка повече от Португалия.

Двубоят започна с час закъснение заради обилния дъжд в руския град. Домакините сякаш нямаха търпение да започнат и още в 19-ата секунда Александър Кокорин откри резултата. Играчът на Динамо (Москва) получи пас от Александър Кержаков, възползва се от бързината си и насочи в мрежата. След попадението тимът на Фабио Капело заигра пестеливо, но въпреки това често създаваше голови опасности, и то на скорост.

Вторият гол стана факт в 36-ата минута. Отново Кокорин заби топката в ъгъла след подаване на Комбаров. В 45-ата аристократичната игра на домакините можеше да им донесе гол в пасив, но Игор Акинфеев се представи блестящо при контраатака и удар на Тюрпел.

В 59-ата Кержаков направи 3:0 след подаване на Игор Денисов. Руският тим заигра вихрено пред наказателното поле на противника, но изпусна няколко добри положения. В 90-ата минута гостите успяха да вкарат след точно изпълнение на Жоаким. В 93-ата Александър Самедов оформи крайното 4:1.

Снимка: Getty Images/Guliver