Черно море вкара четири на Калиакра в контрола

Черно море победи втородивизионния Калиакра /Каварна/ с 4:1 в контролна среща, играна на стадион "Тича" във Варна. Домакините откриха резултата още 4-та минута, когато Росен Колев отбеляза с глава след центриране отдясно. В 15-та минута Живко Атанасов можеше да удвои преднината на Черно море, но след удара му с глава топката излезе в аут.

В 22-та минута Иван Коконов бе намерен в наказателното поле на гостите и с удар по диагонал увеличи преднината на домакините на 2:0. В 34-та минута Даниел Младенов засече с глава топката след центриране отляво за 3:0. В 40-та минута съдията Радо Станев отсъди дузпа за гостите за игра с ръка на Слави Сталев, която Джунейт Яшар превърна в гол за Калиакра.

В 49-та минута Черно море отбеляза още едно попадение. Атанас Петров бе намерен отлично в наказателното поле на гостите от Живко Атанасов и с хубав плътен удар вкара за 4:1. В 55-та минута Калиакра можеше да реализира ново попадение, но след удара на Фабрис Фока с глава топката се отби в напречната греда на вратата на домакините.

В 80-та минута Фабрис Фока бе намерен в наказателното поле на Черно море, но след удара му топката отново се отби в напречната греда. Треньорът на Черно море Георги Иванов използва 21 футболисти в срещата, включително и двама от юношите на домакините при 17-годишните.