На живо: Вижте как разрушават стадион "Българска армия"

Босна и Херцеговина с първа победа на Евробаскет 2013

Отборът на Босна и Херцеговина записа първата си победа в група А на Евробаскет 2013 в Словения, след като се наложи над Черна гора със 76:70, като по този начин възпитаниците на Ацо Петрович вече имат на сметката си един успех и две поражения.

Най-резултатен за победителите беше звездата им Мирза Телетович, който отбеляза 18 точки, като добави към сметката си и 11 борби, Неманя Гордич допринесе за успеха със 17 точки, а Марко Сутало и Нихад Джедович се отличиха с по 13 точки.

Боян Дублиевич вкара 16 точки за черногорците, а Тайрис Райс завърши с 13 точки.

Двубоят започна с разменено надмощие, след като първо Босна и Херцеговина взе надмощие след точни стрелби на Телетович и Райт, но отговорът на черногорците не закъсня и обратът бе налице – 17:13 за символичните домакини. През вторите десет минути ситуацията не се промени особено, играта вървеше кош за кош, а това позволи на Черна гора да съхрани лидерството – 37:34.

След почивката тимът на Черна гора успя да стигне до двуцифрен аванс, но в заключителните десет минути босненците стегнаха защитата, а в нападение Телетович и Гордич се развихриха, с което доведоха нещата до пълен обрат и победа за Босна и Херцеговина – 76:70.

ЧЕРНА ГОРА – БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА 70:76 (17:13; 20:21; 22:15; 11:27)

Черна гора: Вучевич 6, Суад Сехович 5, Попович 9, Сеад Сехович 6, Секулич 4, Иванович, 5, Биелица 6, Райс 13, Дублевич 16

Босна и Херцеговина: Масич, Стипанович 4, Сутало 13, Райт 2, Бавчич, Гордич 17, Киканович 9, Телетович 18,  Парсич, Джедович 13