Словения победи действащия шампион Испания

Домакините от Словения изригнаха с 53 точки през второто полувреме за победата със 78:69 срещу носителите на титлата от Испания в среща от група "С" на европейското първенство по баскетбол за мъже. Горан Драгич отбеляза 18 точки и спечели шест борби, докато Бостян Нахбар добави други 14 пункта в надпреварата за стреляне към коша, спечелена категорично от словенците. Те имаха само 25 точки през до почивката, но след това разпиляха слисаните испанци, които смятаха мача за спечелен. Марк Гасол завърши мача със 17 точки, но неговият тим загуби втората час с разлика от 18, което коства победата на шампионите.

Словения има две победи в груповата фаза на турнира, докато испанците, които ще се опитат да станат първият тим с три поредни европейски титли след Югославия през 70-те години, са с баланс 1:1. Също в мач от група "С", Чехия се наложи с 69:68 над Полша и спечели първа победа на турнира. С основна заслуга беше 211-сантиметровият нападател Ян Весели, който завърши мача с 23 точки и 14 спечелени борби.