Шампионите с антирекорд за старт на сезона в НФЛ

Балтимор започнаха кошмарно защитата на титлата си в НФЛ. „Гарваните” допуснаха рекордните в историята си 49 точки и загубиха гостуването на Денвър с 27:49. Пейтън Менинг стана първия куотърбек от 44 години насам със седем тъчдаун паса в един мач. Лидерът на „мустангите” завърши с показатели 27 от 42 за 462 ярда и бе в основата на обрата през второто полувреме.

Мачът стартира с 33-минутно закъснение заради гръмотевична буря. Голямото чакане разби ритъма на двата отбора и първата четвърт мина вяло. Фойерверките дойдоха с изтърван от дебютиращия за Денвър Уес Уелкър пънт на ярд от крайната линия. Балтимор имаха нужда от само едно разиграване за да влязат в ендзоната, но дадоха свидна жертва в лицето на Майкъл Ор. Филмовата звезда изкълчи глезен и бе сменен на линията на схватката от новобранеца Рик Уегнър, с което стартира катастрофата на шампионите.

Балтимор водеха със 17:14 на почивката, но минута след подновяването на играта дойде повратният момент. На трети даун Уелкър хвана пас на Менинг, но топката удари земята. Съдиите присъдиха нов набор опити на Денвър, а докато треньорът на „гарваните” Джон Харбо чакаше сигнал от помощниците си дали да оспорва играта бе подновена. Три разигравания по-късно Менинг метна 28-ярдов пас към Андре Колдуел, който жонглирайки по пътя към ендзоната обърна резултата в полза на домакините.

За шест минути Денвър отбелязаха още два тъчдауна и убиха интригата. Разгромът на Балтимор можеше да бъде още по-голям, ако Дани Тревейтън бе задържал топката в ръцете си при преминаване на крайната линия след пресечен пас на Джо Флако. Но вместо тъчдаун лайнбекърът на Денвър заработи място сред най-големите гафове на НФЛ.

Новата защита на Балтимор допусна абсурдните 527 ярда, а в нападение Флако се отплати за 120-милионния си договор с два тъчдауна, два интерсепшъна и показатели 34 от 62 за 362 ярда.

„Гарваните” ще развеят шампионския флаг на домашния стадион идната неделя в 20:00 ч. българско време, когато посрещат Кливлънд. Същия ден от 23.25 ч. Денвър гостуват на НЙ Джайънтс в третото издание на „Менинг боул”.