Шампионката Ботушарова отпадна на 1/4-финалите в София

Държавната шампионка по тенис за жени Борислава Ботушарова загуби на четвъртфиналите на първенството, което се провежда на кортовете на БНТЦ "Карлсберг". Тя оваканти титлата, след като отстъпи на Далия Зафирова с 5:7, 1:6.

Водачката в схемата Изабелла Шиникова се класира на полуфинал след изключително оспорван двубой. Шампионката на България за 2011 година и националка за "Фед къп" надделя над седмата поставена Вивиан Златанова с 6:7(8), 6:4, 6:4. 15-годишната пазарджиклийка измъкна първия сет след маратонски тайбрек. Във втория Шиникова поведе с 5:2, но при 5:4 трябваше да спасява точка за изравняване на геймовете. В крайна сметка софиянката изравни сетовете. В решителния трети Златанова поведе с пробив за 3:1, но съперничката й стигна до 3:3 и после направи още един брейк, за да спечели мача.

Следваща съперничка на Шиникова ще бъде №6 Александра Караманолева, която се наложи над четвъртата Хюлия Велиева със 7:6(3), 6:4.

Втората Виктория Томова победи Джулия Терзийска с 6:3, 6:3. За достигане до втори пореден финал на държавно при жените Томова ще трябва да надиграе и Далия Зафирова.

При мъжете фаворитите взеха своето и са на четвъртфинал. Водачът Тихомир Грозданов отново записа победа с 6:1, 6:1, този път над Васил Шандаров. Следващият съперник на национала от Варна е неговият съотборник в ТК "Левски" Алекс Мартински.

Шампионът от 2012 година Александър Лазов успя да направи обрат срещу Фердун Шефкедов и го победи с 1:6, 6:4, 6:4. Вторият в схемата състезател за Купа "Дейвис" излиза на четвъртфинал срещу ветерана Илия Кушев.

Третият национал в турнира - Валентин Димов, отстрани с 6:3, 6:0 Вилиян Петров и се изправя срещу Пламен МИлушев.

Опитният Петър Трендафилов игра три сета преди да надделее над тръгналия от квалификациите Александър Лазаров. Трендафилов се наложи с 6:7(5), 6:3, 6:2 и очаква в следващия кръг Андреас Нейков.