Ботев Пд с първа загуба в елитната юношеска група

Ботев допусна първа загуба от началото на сезона в Елитната юношеска група. "Жълто-черните" отстъпиха с 1:2 при домакинството си на Чавдар (Етрополе). Мачът се игра на ст. "Беркут" в Брестник и бе изгледан от около 70 зрители, съобщава официалния сайт на клуба.

Срещата започна равностойно, като в първите 15 минути нямаше опасности пред двете врати. В 16-ата минута Атанас Паскалев стреля от воле, но топката премина покрай дясната греда на "червените". Секунди по-късно удар на капитана Томов профуча на сантиметри от лявата греда. Гостите също имаха добра възможност, след като центриране отдясно бе избито от Мартин Димитров, но топката се озова в играч в "червено", който стреля, но ударът му бе блокиран от защитник.

В 26-ата минута резултатът бе открит. Топката бе центрирана от корнер в наказателното поле на "жълто-черните" и футболист в "червено" се възползва от грешка в отбраната на домакините, вкарвайки с глава от 5 метра. Последваха нови равностойни минути, преди в 36-ата минута гостите да удвоят преднината си. При нова атака отдясно топката бе центрирана към вратата на Ботев, а футболист на Чавдар бе оставен непокрит и с плонж вкара за 2:0.

След почивката "жълто-черните" се опитаха да наложат натиск и през повечето време действията бяха в половината на Чавдар. В 60-ата минута резултатът бе намален, след като Наско Милев отправи плътен удар от 25 метра, който не остави шансове на вратаря на Чавдар - 1:2. В следващите минути възпитаниците на Костадин Видолов поставиха под обсада вратата на гостите си. В 61-ата минута далечен удар изненада стража на Чавдар, който изби нескопосано топката, но тя премина на сантиметри от страничната греда.

При последвалия корнер Валентин Томов стреля мощно от границата на наказателното поле, но вратарят изби в нов ъглов удар. Минути по-късно центриране отляво бе засечено от Наско Милев, но стражът на гостите отново се намеси отлично. В 67-ата минута, след центриране отляво, защитата на гостите не се намеси убедително, но Наско Милев се засуети и пропусна отлична възможност. След тази атака главният съдия спря играта, за да се освежат футболистите, като тази пауза дойде в отличен момент за "червените". След подновяването на играта "жълто-черните" така и не успяха да стигнат до сериозна голова опасност. В 82-ата минута Даниел Коков проби фронтално срещу вратата и подаде към Тихомир Маджарски, котйо стреля, но прати топката в аут.

Съставът на Ботев: Мартин Димитров, Мартин Здравчев, Даниел Коков, Петко Ганев, Мартин Атанасов, Валентин Томов (к), Христо Янчев (67` Красимир Здравков), Никола Марин (72` Даниел Спасов), Атанас Паскалев (57` Даниел Стефанов), Тихомир Маджарски, Наско Милев

Снимка: botevplovdiv.bg