Удинезе се събуди за бой над Парма

Отборът на Удинезе се събуди и записа първата си победа в Серия "А" за новия сезон, като надигра Парма с 3:1 в среща от втория кръг. Двата тима направиха доста интересен мач, но домакините по-добре използваха своите възможности и стигнаха до трите точки.

Срещата започна добре за Удинезе и още в 11-ата минута Антонио Ди Натале пусна извеждащ пас за Баду, който излезе очи в очи с вратаря и за него не бе трудно да прати топката във вратата. След това обаче гостите можеха да се върнат в мача в 21-ата минута, когато Марко Пароло центрира към Амаури и той с глава тресна напречната греда. В 33-ата минута пък Хайме Валдес центрира за Антонио Касано, а нападателят директно стреля от воле, но не успя да порази вратата.

В 72-ата минута обаче домакините стигнаха до удвояване на преднината си след като Майкосуел намери томас Орто в наказателното поле и той засече кълбото в мрежата. Антонио Касано върна надеждите на "пармалатите" в 83-ата минута засичайки чудесно центриране на Алеандро рози на далечната греда за 2:1, но в 88-ата минута "зебрите" си спечелиха дузпа, а Луис Муриел не сгреши от бялата точка за крайното 3:1.

Така Удинезе взе първите си три точки за сезона и излезе на 8-ата позиция в таблицата. Парма пък остава само с 1 точка в актива си до момента на 16-ата позиция.