Фиорентина разпердушини "грифоните" в Генуа

Отборът на Фиорентина продължава с добрите си игри от началото на сезона и записа втори пореден успех на сметката си, след като надигра Дженоа с 5:2 като гост. "Виолетовите" бяха по-добрият тим на терена и можеха да стигнат и до по-изразителна победа. Точни за гостите в този мач бяха Алберто Акуилани в 10-ата, Джузепе Роси в 14-ата и 55-ата минута и Марио Гомес в 41-ата минута и 90-ата минута от дузпа. За "грифоните" пък се разписаха Алберто Джилардино в 54-ата и Франческо Лоди в 60-ата минута от дузпа.

Фиорентина правеше каквото си поиска на терена и в 10-ата минута Борха Валеро центрира от корнер, а Алберто Акуилани оставен непокрит в наказателното поле нямаше проблем с глава да отбележи за 0:1. Само четири минути по-късно Джузепе Роси отправи прекрасен далечен удар и макар Матия Перин да успя да докосне топката тя се озова в мрежата му за 0:2. В 41-ата минута гостите стигнаха и до трети гол, а негов автор бе Марио Гомес, който засече отлично центриране на Мануел Паскуал.

В началото на втората част Дженоа успя да се върне в мача като Матусалем намери Джилардино с пас от дълбочина и нападателят с прекрасен удар намали на 1:3. Още в ответната атака обаче гостиет си върнаха предимството от три гола след страхотна атака, при която Акуилани изведе Роси на точката на дузпата и той не сгреши за 1:4. В 60-ата минута обаче "грифоните" си спечелиха дузпа за фаул на Марвин Компер срещу Джилардино и Лоди не сгреши от бялата точка. В самия край на мача обаче и гостите получиха дузпа в своя полза като Сампризи получи и втори жълт картон за извършеното нарушение срещу Матиас Фернандес, а Гомес бе точен от 11-те метра за крайното 2:5.

Така Фиорентина излезе на 4-ата позиция в класирането с 6 точки, докато Дженоа се намира на предпоследното 19-то място с 0 точки.