Атлетико показа силата си и на "Аноета"

Отборът на Атлетико продължи стопроцентовия си актив в Примера след победа като гост с 2:1 над друг участник в Шампионската лига Реал Сосиедад в среща от третия кръг на испанското първенство. Давид Вийя (27) и Коке (56) зарадваха "дюшекчиите". Чаби Прието върна един гол в 68-ата минута. Като цяло "рохибланкос" показаха, че ще са сериозен конкурент на Барселона и Реал Мадрид.

И двамата старши треньори Хагоба Арасате и Диего Симеоне не направиха нито една промяна в сравнение с последните си мачове. Новото попълнение Арис Сеферович поведе баската атака при система 4-2-3-1 с офанзивни халфове Карлос Вела, Чаби Прието и Антоан Гризман. Давид Вийя и Диего Коща застанаха на върха на система 4-4-2 при "дюшекчиите".

"Чури урдин" нямаха късмет в третата минута, когато Гризман удари греда. Френското крило стреля от въздуха зад гърба на Хуанфран, но изстрелът му срещна гредата. Постепенно гостите от "Висенте Калдерон" показаха по-добра тактическа дисциплина и видимо установиха контрол върху срещата.

Вийя изпусна три положения преди да се разпише. Първо в 12-ата минута шутира до близката греда от фронтална позиция. В 15-ата Ел Гуахе опита от дъгата, но топката се отклони от дясната греда на Клаудио Браво. В 22-рата Арда Туран изведе стрелеца с дълъг пас, но стражът блокира изпълнението на "деветката". В 27-ата Браво не можа да направи нищо след грешка в защитата. Вийя и Коща направиха двойно подаване, бившият играч на Барселона копна технично над плонжиралия страж - 0:1.

В 56-ата минута Атлети нанесе втория си удар на контраатака. Диего Коща започна акцията, която мина през Арда Туран, Вийя и ззавърши с насочване на Коке на първата греда. В 61-вата Коща пропусна да запише името си сред реализаторите, но като по чудо не успя на втората греда. "Аноета" се зарадва в 68-ата минута, когато Чаби Прието се възползва от позадрямалата защита в "червено-бяло". В последните няколко минути Тибо Куртоа направи невероятни спасявания.

Снимка: Atletico de Madrid