Новият Анжи надигна глава (видео)

Без доскорошните си звезди и с изцяло обновен състав Анжи показа признаци на съживяване, но продължава да е без победа от началото на сезона в Русия. Отборът от Махачакала направи 1:1 като гост на Терек и трябва да съжалява, че не си тръгна с трите точки, защото надигра домакините. За първи път с екипа на Анжи се появиха привлечените през седмицата Александър Епуряну, Беноа Ангбва, Алан Гатагов, Иля Максимов, Карлен Макърчян и Павел Соломатин. Въпреки липсата на сработка, с тях тимът изглеждаше много по-добре и заслужаваше победата.

Преди почивката Анжи създаде няколко чисти положения, а гол на Соломатин беше отменен заради засада. Друг от дошлите под наем от Динамо (Москва) футболисти - Алан Гатагов, центрира от корнер и Евертон Алмейда откри резултата в 32-ата минута. През второто полувреме Терек се опита да обърне развоя на срещата и стигна до частичен успех. Грешка в защитата на Анжи доведе до дузпа в 87-ата минута и резервата Аилтон не сбърка - 1:1.