Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Щутгарт отпадна в 94-ата минута (видео)

Германският Щутгарт се сбогува с Европа след 2:2 у дома срещу Риека в мач реванш от плейофа за влизане в групите на Лига Европа. Хърватите имаха аванс от 2:1 в първата среща и наказаха "мерцедесите" на германска земя. Мужанович донесе скъпоценния гол за Риека в 94-ата минута при дадени седем добавени минути.

Хърватите поведоха след гол на Бенко в 30-ата минута. Кристиан Гентнер изравни четири по-късно. Ведад Ибишевич възстанови общото статукво в 75-ата минута и водеше мача към продължения. Домакините играха по-напористо в предни позиции, но изпуснаха доста положения. В 93-ата Гентнер изпълни корнер, но само секунди по-късно вратарят на "швабите" Свен Улрайх трябваше да извади кълбото от мрежата.

Щутгарт има минимален шанс да влезе в групите при жребия на щастливия губещ утре сутрин. В други мачове от 19,00 часа наше време Елфсборг победи като гост с 1:0 Нордселанд в северно дерби, Динамо (Киев) разгроми с 5:1 Актобе, Дила Гори падна с 0:3 от Рапид (Виена), Астра и Макаби (Хайфа) направиха 1:1. За групите се класираха Елфсборг, Динамо (Киев), Рапид (Виена) и Макаби (Хайфа).

Снимка: Getty Images/Guliver