Локомотив съсипа деветима от Ростов (видео)

Локомотив (Москва) разби с 5:0 Ростов, нанасяйки първа загуба на тима на Миодраг Божович от началото на сезона. Ситуацията за гостите, които успяха да се противопоставят на своя съперник само през първите 45 минути, бе допълнително утежнена от факта, че те завършиха двубоя с девет човека заради червените картони на крайните бранители Камил Агаларов и Игор Лоло.

Фелипе Кайседо изведе Локомотив напред в самия край на първата част, когато засече с глава центриране на Мбарк Бусуфа. След почивката Александър Самедов удвои от дузпа в 53-ата минута. Наказателният удар бе отсъден заради нарушение на Агаларов срещу Майкон Маркес . Именно в тази ситуация защитникът на Ростов получи директен червен картон.

В 57-ата минута Майкон направи преднината на московчани класическа. Виталий Денисов центрира добре отляво, а бразилецът засече на границата на малкото наказателно поле - 3:0.

Минута след това Лоло получи втори жълт картон заради грубо нарушение срещу Майкон. В 62-ата минута Дмитрий Тарасов покачи на 4:0, след като засече с глава ново добро центриране на Денисов. Седем минути преди края резервата Роман Павлюченко закръгли на 5:0 след нова асистенция на Денисов.

Дебют за Локомотив направи новото попълнение Ласана Диара, привлечен от Анжи.

С успеха Локомотив (Москва) измести от второто място Ростов, като двата отбора имат по 13 точки. Лидер е шампионът ЦСКА (Москва) с 14 точки. "Армейците" и Рубин са единствените отбори без загуба след шестия кръг.