Рома тръгна успешно (видео)

Отборът на Рома започна сезон 2013/2014 с победата 2:0 като гост над новака Ливорно. “Вълците” стигнаха до трите точки през втората част с два гола в рамките на 120 секунди, дело на Даниеле Де Роси (65) и Алесандро Флоренци (67). Играчите на Руди Гарсия заслужиха успеха, тъй като през първата част пропуснаха няколко възможности, а Френческо Тоти дори удари гредата. Въпреки че класни играчи като Пабло Освалдо и Ерик Ламела ги нямаше в състава, след като първият вече е в Саутхамптън, а вторият до часове ще подпише с Тотнъм, римляните стартираха новия сезон с три точки далеч от дома.

Вторият капитан на “джалоросите” откри с бомбен шут в 65-ата минута, когато бе намерен от Франческо Тоти и от 21 метра не остави шансове на Франческо Барди.

Италианският национал нямаше гол през целия минал сезон, но тази кампания започна отлично с 34-ия си гол в калчото от над 300 мача за Рома.

Две минути по-късно Леандро Кастан изведе зад защитата Флоренци, който от малък ъгъл с левия крак отново прати в екстаз тифозите на гостите, които все още празнуваха първия гол зад вратата на Барди. Това бе неговият четвърти гол за клуба в първенството след трите миналата година, а минута преди попадението на Де Роси имаше и удар в гредата на Ливорно. До края на мача Майкон можеше да дебютира с гол, но стражът на домакините изби.