Барса с мъчна победа след бразилски шедьовър (видео)

Шампионът на Испания Барселона спечели с минималното 1:0 като гост на Малага в двубой от втория кръг на Примера дивисион. Адриано Корея реализира прекрасно попадение в 44-ата минута. "Синьо-червените" имаха късмет на няколко пъти, като блестящо се изяви Виктор Валдес. Това е втора победа за каталунците от два шампионатни мача.

Неймар отново беше оставен на пейката въпреки отсъствието на Лионел Меси. Сеск Фабрегас беше избран за "фалшива деветка", а по двете крила заиграха титулярните Алексис Санчес и Педро Родригес. Алекс Сонг замени Серхио Бускетс, а Адриано Корея игра като десен бек. Бернд Шустер разчиташе на Роке Санта Крус като централен нападател.

Срещата, минала пред погледа на селекционер на Испания Висенте дел Боске, започна с удар над вратата на Виктор Валдес. Отправи го Фернандо Тисоне във втората минута след грешка при изнасянето на Хавиер Масчерано. В 11-ата Вилфредо Кабайеро върна жеста с грешно изритване, след което Сеск намери Алексис Санчес, но при неправилно вдигнат флаг. Чилиецът продължи да играе и не се справи с вратаря. Две минути по-късно другият страничен рефер сбърка, посочвайки неправилно засада на Фабрис Олинга, който тръгна зад центъра. И той обаче беше застигнат от Адриано.

В 14-ата Сеск намери прекрасно Жорди Алба в наказателното поле, но Алексис беше изпреварен, когато трябваше да чукне топката. В 19-ата отново Фабрегас, който вещо дирижираше "синьо-червените" нападения, хитро изведе Педро, но канарската "седмица" не пребори вратаря Вилфредо Кабайеро. В 27-ата Андрес Иниеста блесна с марков рейд покрай трима, но ударът от 19 метра беше слаб в ръцете на стража.

В 28-ата левият бек Виторино Антунеш изненадващо стреля фаул, но Валдес се прояви с великанско спасяване в долния си ляв ъгъл. В 33-ата Сеск влезе в наказателното поле, но не осъществи головото подаване, след като беше блокиран успешно. В 36-ата Алексис финтира Маркос Анхелери в наказателното поле, но пасът не намери Иниеста. В 37-ата дойде най-доброто положение за каталунците до момента. Сеск свали с глава, след което Алексис не можа да преодолее Вили при ефектен удар с глава. Флагът не беше вдигнат, но сякаш каталунският халф с малко беше пред отбраната.

В 40-ата Серхи Дардер беше оставен на далечната греда, но изстрелът му от въздуха не намери целта. В 43-ата Жерард Пике стреля с глава след корнер, но Кабайеро улови след кратко колебание. Минута по-късно резултатът беше открит в полза на Барса след много красиво попадение на Адриано. Бразилецът получи топката от Алексис и когато всички очакваха подаване, бранителят изстреля коварно топката по диагонала и изненада Кабайеро с много добре насочена ниска топка - 0:1.

На почивката Херардо Мартино замени голмайстора Адриано и върна обичайния титуляр Даниел Алвеш. В 47-ата Алекс Сонг се включи добре в атака, но центрира безобразно. В 49-ата Чави Ернандес стреля от 20-метров фаул, но Кабайеро лесно улови. В 51-вата Жорди Алба вдигна отляво, но Сеск заби топката в земята. В 58-ата Чави центрира от фаул, но Пике засече странно с гръб, насочвайки кълбото към напречната греда.

В 63-ата очаквано в игра се появи 57-милионният Неймар Джуниър. Пет минути по-късно андалуският тим имаше прекрасно положение за изравняване: Санта Крус си извоюва позиция и подаде прецизно към Олинга, който нацели гредата, въпреки че Валдес не беше на място. В 79-ата Неймар проби в стил "Меси", но беше посечен пред дъгата от Серхио Санчес. Бразилецът сам изпълни фаула, насочвайки много добре във вратарския ъгъл, но Кабайеро изби. В 88-ата Хесус Гамес реагира и посегна с глава към Неймар. Имаше лек контакт, но бразилецът спортсменски не падна.

В 90-ата южняците имаха нарисувана възможност да вземат точка. Себастиан Фернандес беше оставен сам пред малкото наказателно поле, но Валдес се справи с удара му с глава. Секунди по-късно каталунският страж отново се намеси решаващо. В ответната атака Неймар беше близо до гола, но кракът на Анхелери изчисти в корнер. В самия край няколко неточности на Алба донесоха напрежение пред вратата на гостите.

В крайна сметка Барса тимът от "Камп Ноу" изтръгна успеха и се върна на върха в подреждането. Следващият мач на "лос кулес" в сряда срещу четвъртък от 00,00 часа срещу Атлетико Мадрид в спор за Суперкупата на Испания.

Снимки: Getty Images/Guliver