Отборите на Хазуров и Бандаловски с победи, българите не играха

Отборите на Костадин Хазуров и Иван Бандаловски постигнаха първите си победи от началото на сезона в Белгия и се отлепиха от дъното на класирането. Двамата българи обаче не взеха участие в двубоите. Хазуров не попадна в групата на Лиерс за домакинството на Беверен, а Бандаловски пропусна мача на своя Од-Хеверле срещу Локерен заради наказание, след като в предишния кръг получи червен картон.

Лиерс повали Беверен с 1:0, а единственото попадение за "жълто-черните" отбеляза Лосада от дузпа в 66-ата минута. Домакините бяха по-добрият отбор и заслужено взеха трите точки, които ги изкачиха на 12-о място в таблицата.

Од-Хеверле пък обърна от 0:1 до 2:1 гостуващия Локерен. Тимът на Бандаловски се оказа догонващ в резултата след гол на Харбауи в 57-ата минута, но с точни удари на Нголок (60) 9 Рютинкс (71) стигна до победата.

Од-Хеверле има 4 точки, колкото и Лиерс, и абсолютно същата голова разлика - 1:3. Начело в подреждането е Стандард (Лиеж) с пълен актив от 12 точки, следван от Брюж, Зюлте Варегем и Локерен с по 10. Шампионът Андерлехт е 5-и с 9 точки.