"Светците" се спасиха в края срещу Съндърланд

Бранителят Жозе Фонте отбеляза изключително важен гол две минути преди края на двубоя, за да спаси точката за Саутхамптън в домакинството срещу Съндърланд. "Светците" губеха в резултата през почти целия мач, след като новото попълнение в редиците на гостите Емануеле Джакерини бе дал преднина на гостите още във втората минута на срещата.

Един от най-ниските на терена Джакерини бе оставен непокрит в наказателното поле и с глава засече центриране на Себастиян Ларсон, за да изведе тима на Паоло ди Канио напред в резултата след само две минути игра. Гостите дълго време опазваха своя аванс и вече се виждаха победители в мача, когато Фонте възстанови равенството.

Джей Родригес центнера от фаул в 88-ата минута и в наказателното поле Жозе Фонте бе над всички, за да вкара с глава за 1:1 и по този начин да донесе точката за своя отбор. По този начин отборът на Маурисио Почетино за втори път в рамките на два кръга Саутхамптън ликува в края на двубоя, след като на старта на сезона спечели срещу Уест Бромич с гол от дузпа на Рики Ламбърт в 90-ата минута.