Легендата е жива - "Бернабеу" се поклони на големия Раул (ВИДЕО+ГАЛЕРИЯ)

Легендата на Реал Мадрид Раул се завърна триумфално на любимия "Сантиаго Бернабеу". Идолът на привържениците на кралския клуб достави истинско удоволствие на препълнените трибуни, които с умиление си спомниха за времената, когато нападателят с номер 7 бележеше гол след гол с бялата фланелка. Раул показа, че не е загубил головия си усет и изправи на крака феновете с попадение срещу настоящия си отбор Ал Сад. Реал спечели мача за "Трофео Бернабеу" с 5:0, а резултатът бе открит именно от бившия испански национал, който игра по едно полувреме и за двата тима.

Мачът беше своебразен бенефис за играча с най-много голове в историята на Реал Мадрид. Той отново се появи с неизменната "седмица", а Кристиано Роналдо взе номер 11. По-късно Раул символично предаде на португалеца фланелката си. В знак на уважение пък Икер Касийяс връчи на Раул капитанската лента.

36-годишният ветеран получи специална награда от крал Хуан Карлос, а при излизането му на терена бяха изложени всички купи, които е спечелил в славната си кариера с белия екип.

Публиката на Реал също отдаде дължимото на любимеца си. Феновете бяха подготвили специална хореография и не спряха да скандират името на нападателя и да го аплодират при всяко докосване до топката.

Раул игра за "лос бланкос" преди почивката и вкара първия гол в двубоя, след което вдигна победоносно ръце. Майсторски пас на Анхел ди Мария прати топката на левия крак на Раул и той с прецизен изстрел опъна мрежата за радост на препълнения стадион.

Голът на Раул се оказа единствен до почивката. През второто полувреме той игра за Ал Сад, но съотборниците му не можаха да окажат сериозна съпротива на мадридчани. Иско вкара за 2:0 с глава в 59-ата минута след центриране на Даниел Карвахал, а после футболистите на катарския тим пропуснаха няколко възможности да огорчат Диего Лопес. В 79-ата минута Карим Бензема се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Хесе Родригес. Младокът пък стана автор на последните две попадения във вратата на гостите - съответно в 82-ата и 87-ата минута.

След края на срещата публиката продължи да скандира името на Раул, а той не можа да сдържи сълзите си и пророни няколко сълзи, развълнуван от огромната обич на "белите" фенове.

РЕАЛ МАДРИД - АЛ САД 5:0 (1:0)