Ростов се качи на върха в Русия (видео)

Отборът на Ростов е новият лидер в руската Премиер лига след домакински успех с 4:0 над Волга в последна среща от петия кръг. Жано Ананидзе (50), Тимофей Калачов (68), Артьом Дзюба (75) и Йо-Бюнг Со (88) вкараха за тима на Миодраг Божович.

В 50-ата Ананидзе засече остър и нисък удар на Калачов. В 68-ата самият Калачов реализира за 2:0. Четвърт час преди края Дзюба преодоля вратаря от близко разстояние. В 82-рата минута Денис Колодин от гостуващия тим получи втори жълт картон. В 88-ата Йо-Бюнг Со отбеляза за крайното 4:0.

Ростов се възползва от двете поредни ремита на Спартак (Москва) и завзе първото място.

Снимка: FC Rostov