Юве отнесе Лацио за четири минути и грабна Суперкупата (видео)

Ювентус спечели Суперкупата на Италия след като надигра категорично Лацио във финала за трофея. "Бианконерите" спечелиха с 4:0 на стадион "Олимпико" в Рим и дадоха заявка за нов силен сезон в Серия "А". Торинци откриха резултата в 23-ата минута чрез Пол Погба, а след това окончателно прекършиха съперника си с три гола в рамките на четири минути през втората част. Джорджо Киелини удвои в 52-ата минута, Стефан Лихтщайнер добави трети гол в 54-ата, а Карлос Тевес откри головата си сметка за новия си тим в 56-ата минута на мача.

В началото на мача и двата отбора стартираха доста енергично и още в 3-ата минута страхотен далечен удар на Кристиан Ледесма бе спасен от Джанлуиджи Буфон. В ответната атака пък и Юве бе близо до гола като Мирко Вучинич изскочи зад защитата, но ударът му премина високо над вратата.

В 20-ата минута в състава на "бианконерите" се наложи да бъде извършена принудителна смяна, тъй като Клаудио Маркизио получи контузия и на негово място се появи Пол Погба. Това обаче се оказа много позитивна смяна и в 23-ата минута при една заучена комбинация от фаул топката стигна до французина на точката на дузпата, където той се обърна и я прати във вратата за 1:0.

След това Лацио опита натиск, но трудно стигаше до сериозни голови възможности. Единственото по-добро положение за римляните дойде след далечен удар на Стефан Раду в 33-ата минута, но Буфон с прекрасна намеса опази вратата си.

В началото на второто полувреме обаче Ювентус бе пълен доминант на терена и за отрицателно време реши мача в своя полза. Първо в 52-ата минута след страхотна контраатака Лихтщайнер бе изведен от дясно, напредна и подаде за непокрития Киелини, който необезпокояван отбеляза за 2:0. Само две минути по-късно Мирко Вучинич намери с пета Лихтщайнер на скорост, който нахлу в пеналта и технично чукна топката покрай плонжа на Маркети за 3:0. В 56-ата минута пък "бианконерите" организираха нова страхотна атака като Маркети на два пъти трябваше да спасява опасни удари, но накрая топката стигна до Тевес, който при добавката от близо вкара първия си гол за Юве.

Това като че ли окончателно уби интригата в двубоя. Въпреки това Лацио опита да стигне поне до почетен гол и Антонио Кандрева стреля опасно в 64-ата минута, но в ръцете на Буфон. В 75-ата минута пък Мирослав Клозе направи непростим пропуск останал очи в очи с Буфон.

Така срещата завърши с убедителен успех на Ювентус, който заслужено прибави поредното отличие в своята витрина.

Ювентус - Лацио 4:0
1:0 Погба (23)
2:0 Киелини (52)
3:0 Лихтщайнер (54)
4:0 Тевес (56)

ЮВЕНТУС: Буфон, Бардзали (Касерес 76), Бонучи, Киелини, Лихтщайнер (Огбона 81), Видал, Пирло, Маркизио (Погба 20), Асамоа, Вучинич, Тевес

ЛАЦИО: Маркети, Конко, Биава, Диас, Раду (Едерсон 58), Кандрева, Биглия, Ледесма (Флокари 57), Ернанеш (Онази 73), Лулич, Клозе