Миланов дебютира при победа над Попето (видео)

Футболист номер едно на България за 2012 година Георги Миланов най-накрая дебютира за ЦСКА (Москва) при успеха с 1:0 над Кубан, където силни 90 минути записа Ивелин Попов. Младокът се появи в последните минути на мача на "Арена Химки", където замени Кейсуке Хонда. Както е известно, родният талант бе взет за заместник на японския техничар, но контузия го извади от строя за повече от месец и заради това пропусна първите четири кръга.

Днес Миланов записа първи секунди в руското първенство, а отборът му постигна трета победа и поведе в класирането с актив от 11 точки пред градския съперник Спартак (Москва). Тимът на Валерий Карпин има точка по-малко, колкото има и Зенит, но и мач по-малко от “армейците”.

Единственото попадение отбеляза Ахмед Муса в 11-ата минута. Той получи топката от Хонда, преодоля бранител и с левия крак отбеляза своя трети гол за сезона.

За Кубан поредния много добър двубой изигра капитанът на България Попов, който бе много активен по лявото крило и затрудни на няколко пъти отбраната на шампионите.

Попето бе в тандем с Джибрил Сисе, който напусна в 74-ата минута, като и двамата остават без голове от началото на сезона в първенството. Българинът обаче има два гола в Европа и три асистенции за тима на Доринел Мунтяну. Поражението е първо за отбора от Краснодар, който с актив от шест точки остана на девето място.
Приятелите Миланов и Попов си смениха фланелките след двубоя, докато поздравяваха публиката по трибуните.