Лил се издъни

Отборът на Лил загуби втория си мач от новия сезон в Лига 1. "Кучетата" бяха надиграни с 1:2 при визитата си на Реймс. Домакините откриха резултата още в седмата минута на мача с попадение на новото попълнение Мадс Албак. В средата на втората част Кристоф Гломбар удвои с мощен шут с десния крак. Две минути преди края на мача Марко Баша намали, след като бе оставен сам срещу Коси Агаса, но за повече нямаше време. Така след победата си над Лориен в първия кръг, днес играчите на Рене Жирар разочароваха феновете си. Реймс пък записаха първи успех след загубата с 1:2 от Рен в първия ден.

Ница се съвзе след боя от Лион с 4:0 в първия кръг и днес победи с 2:1 Рен. Дарио Цвитанич се завърна в игра след изтърпяно наказание в дебютния мач и откри в средата на първата част. Кевин Теофил-Катерин не успя да изчисти добре едно центриране и аржентинецът без да се бави прониза Беноа Костил. Секунди преди последния съдийски сигнал за първата част обаче новото попълнение на Рен - Нелсон Оливейра изравни. Португалецът получи топката в наказателното поле и без да се бави си я спря на гърди и директно разстреля Давид Оспина. В началото на втората част обаче Ница отново излезе напред. Голяма грешка на Ясин Джебур позволи на Жереми Пие да му отмъкне топката и веднага да я прати в мрежата. В края на мача Венсан Пажо от гостите получи червен картон и трябваше да напусне. Така двата тима имат по три точки от началото на шампионата.

С два късни гола Бастия съсече Валансиен. Джани Бруно откри в 77-ата минута, а три минути по-късно резервата Адама Ба оформи крайното 2:0. Така корсиканците записаха първи успех, след като в първия кръг загубиха от Нант. Валансиен също е с три точки, благодарение на победата си над Тулуза в първия ден.

Тулуза от своя страна не успя да победи Бордо, въпреки че повече от час игра с човек повече. Марк Планюс бе изгонен още в 29-ата минута за фаул срещу Еден Бен Басат. Въпреки това жирондинците се възползваха от едно невнимание на защитата на домакините и Шейх Диабате откри е 43-ата минута. Радостта на гостите обаче бе кратка, тъй като още преди почивката Тулуза израни. Бен Басат довкара една избита топка от Седрик Карасо при далечен удар. Така двата тима записаха първи точки в новия шампионат, след като в първия кръг инкасираха загуби - Бордо от Монако, а Тулуза от Валансиен.