Втора победа за Марсилия

Отборът на Олимпик Марсилия записа втора победа от два мача от началото на новия сезон в Лига 1. Марсилци надиграха с 2:0 Евиан Тонон-Гайяр като домакин в мач от втория кръг на шампионата. Играчите на Ели Боп отбелязаха по един гол във всяко полувреме, а автори на головете бяха Андре-Пиер Жиняк и Димитри Пайе.

Резултатът бе открит от Жиняк в 16-ата минута, когато нападателят получи топката сам срещу защитник и след като го премина с хубав удар с левия крак прониза Бертран Лаке. До края на полувремето не се случи нищо интересно, освен две претенции за дузпи - по една от страна на двата тима, които не бяха уважени от главния съдия.

В началото на втората част бранителят Сюлейман Диавара можеше да вкара на два пъти, но при опитите си с глава не съумя. В 65-ата минута Матийо Валбуена намери Пайе, който се освободи от бранител и с плътен удар по земя вкара за 2:0. Това бе трети гол на новото попълнение на Марсилия. В първия мач от шампионата - срещу Гинган бившият играч на Лил се разписа на два пъти.

Така Марсилия събра пълен актив от първите си два мача в Лига 1. Евиан пък записа първа загуба след като в първия кръг завърши наравно 1:1 със Сошо.