Без Александър Тонев Астън Вила попари "Емиратс" (видео)

Феновете на Арсенал изживяха тежък удар на старта на новия сезон в Премиър лийг, след като Астън Вила победи с 3:1 лондончани на "Емиратс". Двубоят започна добре за домакините, които откриха резултата чрез Оливие Жиру в шестата минута.
В 22-ата минута Кристиан Бентеке изравни, след като изпълни дузпа, Шчесни спаси удара му, но нападателят на Вила стигна до топката и с глава я прати във вратата. Отново белгиецът направи обрата пълен в 61-ата минута, реализирайки втората дузпа, отсъдена днес в полза на Астън Вила. Четири минути преди края Антонио Луна оформи крайното 1:3. Положението на Арсенал бе допълнително утежнено от факта, че Лоран Косиелни получи червен картон в 67-ата минута.

Новото българско попълнение на Астън Вила Александър Тонев остана на резервната скамейка и така и не успя да запише летящ дебют в Премиър лийг. Антонио Луна дебютира за бирмингамци, а Кристиан Бентеке, Габриел Агбонлахор и Андреас Вайман стартираха в атака за Вила.

Пер Мертезакер и Лоран Косиелни започнаха в центъра на отбраната за домакините, докато Оливие Жиру, Тио Уолкот и Алекс Окслейд-Чембърлейн бяха в атака за "артилеристите". Санти Касорла, както и единственото ново попълнение в състава на Арсен Венгер - Яя Саного, останаха на резервната скамейка за началото.

Още в шестата минута Оливие Жиру даде аванс на домакините. Росицки намери Окслейд-Чембърлейн по левия фланг, английският национал проби добре и центрира в малкото наказателно поле, където Жиру засече от движение, пращайки топката в далечния ъгъл. В 21-ата минута Габриел Агбонлахор се откъсна, преодоля леко Косиелни, след което се озова очи в очи с Войчех Шчесни, чукна топката встрани, след което падна след съприкосновение със стража на Арсенал. Антъни Тейлър отсъди дузпа. Кристиан Бентеке изпълни слабо 11-метровия наказателен удар, Шчесни изби с една ръка, но Бентеке стигна до рикоширалата топка и с глава я прати в мрежата - 1:1. В 36-ата минута Шчесни излезе необмислено извън наказателното поле, след което трябваше да се връща бързо и с акробатична намеса да спасява вратата си след удар от дистанция на Уестууд.

В началото на втората част последователно Жиру и Росицки пропуснаха добри възможности за Арсенал, а в 53-ата минута изстрел на Фабиан Делф от дистанция срещна дясната греда на вратата на Шчесни.

В 61-ата минута Агбонлахор отново изненада със скоростта си отбраната на Арсенал, нахлу в наказателното поле, Косиелни опита да изчисти с шпагат и докосна топката, но след това препъна нападателя - втора дузпа за Вила и жълт картон за бранителя.

Само шест минути след това Косиелни получи втори жълт картон заради нарушение срещу Вайман. Домакините оспорваха остро двете последователни решения на главния съдия Антъни Тейлър.

Въпреки че останаха с човек по-малко, "артилеристите" създадоха ново голово положение, което отново бе пропиляно от Росицки. В 78-ата минута късметът за пореден път бе срещу домакините, след като Касорла се озова в чиста позиция, Брад Гузан успя да избие изстрела на испанеца, след което топката срещна и напречната греда.

Астън Вила се възползва от това, че лондончани хвърлиха всичко в атака и в 86-ата минута Антонио Луна оформи крайното 1:3. Вайман изведе левия бек, който нахлу в наказателното поле и пусна топката покрай Шчесни.