Байерн изравни клубен рекорд след нова победа (видео)

Отборът на Байерн (Мюнхен) надви с 1:0 Айнтрахт (Франкфурт) като гост в среща от втория кръг на Бундеслигата. Марио Манджукич вкара прекрасен гол в 13-ата минута, а баварците изпуснаха доста положения. С успеха мюнхенци вече 27 поредни срещи нямат загуба в първенството, който е изравнен клубен рекорд.

Джосеп Гуардиола отново подреди 4-1-4-1, като Бастиан Швайнщайгер застана на позицията на опорния халф. Ариен Робен, Тиаго Алкантара и Марио Гьотце седнаха на пейката. Джердан Шакири, Тони Кроос и Томас Мюлер получиха шанс в полузащитата. По крилата действаха Мюлер и Франк Рибери.

Тимът на Пеп очаквано овладя топката и започна с постепенните нападения. Баварците заредиха опасности пред вратаря Кевин Трап. Съставът на Армин Фее отправи първия си шут в четвъртата минута, когато Такаши Инуи шутира в ръцете на Мануел Нойер. В деветата минута Тони Кроос нямаше късмет след удар с глава от 12 метра, като топката се отклони от лявата греда на стража.

В 13-ата Томас Мюлер центрира и Марио Манджукич откри резултата след ефектно засичане от въздуха с десния крак - 0:1. Гостите от "Алианц Арена" продължиха в същия стил с продължителни, но и вертикални подавания. В 28-ата Франк Рибери си поведе прекрасно, даде голов пас към Мюлер, но германецът не уцели добре топката. В 33-ата Данте изпусна от три метра.

В 40-ата Шакири стреля от далечно разстояние, но в ръцете на вратаря. В 42-рата домакините опънаха мрежата, но флагът за засада беше вдигнат, макар и доста спорно. Йоханес Флум игра с глава след корнер и Александер Майер засече топката с глава от голлинията. В 45-ата мюнхенци развиха прекрасна бърза атака, но Мюлер се забави на стрелковата позиция.

След почивката Байерн игра по-пестеливо. Домакините използваха центриранията по фланговете, за да застрашат защитата на съперника. В 66-ата Дейвид Алаба шутира от 17 метра, но вратарят се справи. Тиаго Алкантара и Ариен Робен влязоха в игра на местата на Шакири и Мюлер.

В 75-ата Бастиан Швайнщайгер стреля силно, но в ръцете на стража. Влизането на Робен раздвижи играта по десния фланг. Самият холандец имаше няколко положения, като веднъж и опъна мрежата, но след засада. В 88-ата мюнхенци изпуснаха ново много добро положение. Половин минута по-късно Рибери се подигра със защитата, предостави топката на Швайни, но той сбърка срещу вратаря. В 90-ата резервата Сръджан Лакич беше на път да се възползва от грешка на Нойер, но Данте се справи. В самия край Айнтрахт имаше още един страхотен шанс, но го пропиля.

Снимки: Getty Images/Guliver