Ливърпул стартира с победа във Висшата лига след драма срещу Стоук (видео)

Тимът на Ливърпул стартира с победа и три точки в актива си новия сезон в английската Висша лига, след като взе минимален успех 1:0 над Стоук Сити на "Анфийлд" в първия мач от сезон 2013-14 в английската Висша лига. Единственото попадение за отбора на Брендън Роджърс реализира Даниел Стъридж в 37-ата минута, но "червените" трябваше да треперят до последните секунди на мача за победата си. Само три минути преди края Даниел Агер направи глупава дузпа за игра с ръка в наказателното си поле и гостите получиха отличен шанс да измъкнат точката от гостуването си на мърсисайдци. От бялата точка обаче Джонатън Уолтърс не изпълни добре удара си и направи Симон Миньоле герой за домакините.

Нападателят на Ливърпул Даниел Стъридж откри резултата в полза на Ливърпул, реализирайки първия гол за новия сезон във Висшата лига в 37-ата минута на мача. Бившият футболист на Челси и Болтън се разписа с удар от над 20 метра, минал между краката на Роберт Хут преди да влети в мрежата на Асмир Бегович. При този резултат завърши и първото полувреме от срещата между мърсисайдци и "грънчарите".

Първата част предложи много интересен и открит футбол с положения и пред двете врати. Стоук първи стигнаха до възможност за гол, след като в 12-ата минута Роберт Хут тресна горната греда с мощен шут от воле. Той получи възможност да стреля заради неразчетено излизане на стража на Ливърпул Симон Миньоле. След това положение и Ливърпул "показа зъби" и попадение на Даниел Стъридж бе отменено заради засада, а само минута след това Коло Туре удари греда след удар с глава при изпълнение на корнер. Последваха невероятни пропуски на Хосе Енрике и Джордан Хендерсън, които не успяха да се разпишат останали сами срещу вратаря след отлични атаки на домакините. Така се стигна до 37-ата минута, в която Стъридж изведе домакините напред. Той овладя топката пред наказателното поле на Стоук и я прати с плътен удар в долния ляв ъгъл зад Асмир Бегович.

След почивката домакините продължиха да доминират и още две минути след подновяването на играта за втората част Филипе Коутиньо имаше шанс да удвои, но прати топката встрани от вратата на Бегович. Положенията пред босненеца продължиха да се редят едно след друго и греда уцели Хендерсън, докато Стивън Джерард от фаул бе близо до гола, но стража на гостите спаси с вещина. Хендерсън също извади най-доброто от вратаря на гостите с диагонален удар, но до втори гол за Ливърпул така и не се стигна.

Така гостите получиха шанс да измъкнат точката, след като четири минути преди края на мача Даниел Агер направи нелепа дузпа, играейки с ръка в наказателното поле при изсипана топка пред вратата на Миньоле. Белгийският вратар обаче отбеляза по великолепен начин дебюта си с екипа на Ливърпул, спасявайки изпълнението на Джонатън Уолтърс от дузпата и донасяйки по този начин почти собственоръчно трите точки на отбора си. Резервата Кенуайн Джоунс също можеше да вкара при добавката след изпълнението на Уолтърс, но и той уцели Миньоле с коженото кълбо.