Отзивите на живо след волейболния мач на националите и дебюта на Бленджини

Шарапова се завърна на корта със загуба

Завръщането на бившата №1 в света Мария Шарапова на корта след повече от месец пауза заради контузия не бе успешно. Руската тенисистка загуби с 6:2, 6:7 (5), 3:6 от младата надежда на САЩ Слоун Стивънс (№17 в света) в мач от втория кръг на турнира в Синсинати, продължил 2 часа и 22 минути.

Всъщност Шарапова изглеждаше близо до победата в началото на втория сет. След като бе взела убедително първия с 6:2, половинката на Григор Димитров спечели и първите два гейма от втората част. Това обаче не се оказа достатъчно за Шарапова и тя загуби първия си мач под ръководството на своя нов треньор - Джими Конърс. Повече от 40 години след триумфа си в този турнир като професионален играч, сега легендарният американец (шампион през 1972 и финалист през 1986 в Синсинати) гледаше мача на Мария от трибуните.

Междувременно, от турнира отпадна и още една бивша лидерка в световната ранглиста. Ана Иванович (Сърбия) отстъпи с 6:2, 6:7 (8), 4:6 пред французойката Ализе Корне в мач от първия кръг. Други две тенисистки, оглавявали ранглистата на WTA - Йелена Янкович (Сърбия) и Каролин Вожняцки (Дания), обаче успяха да се класират за втория кръг. Вожняцки помете китайката Шуай Пън с 6:1, 6:1, а Янкович надви финалистката на "Уимбълдън" Забине Лизицки (Германия) със 7:6 (5), 5:7, 6:2.