Херта се завърна! Берлинска буря разнищи Айнтрахт (видео)

Завърналият се в елитния ешелон на Германия Херта (Берлин) показа невероятна игра още в дебютния си мач и разби с феноменалното 6:1 бъдещия участник в Лига Европа Айнтрахт (Франкфурт). Два гола на "Олимпиащадион" отбеляза Адриан Рамос (19' и 72'). На два пъти също така се разписа и Сами Алагуи (59' и 61'), а по един гол добавиха Джон Антъни Бруукс (33') и Рони (90'). Почетното попадение за гостите бе дело на Александър Майер, който реализира дупза в 37-ата минута.

След едногодишното прекъсване в Първа Бундеслига 55,000 хиляди екзалтирани привърженици на столичаните приветстваха своите любимци от трибуните на стадиона в Берлин.

В 19-ата минута Алагуи наказа грешка на отбраната на гостите и проби отляво. Тунизиецът подаде към Адриан Рамос, който не сбърка сам срещу Трап и откри - 1:0.

Четвърт час по-късно Херта удвои своя аванс. След центриране от ъглов удар се получи разбъркване в наказателното поле на "орлите", а там най-съобразителен бе Бруукс, който с хубав удар с левия крак удвои преднината на столичани.

Пет минути по-късно главният съдия в мача отсъди дузпа за гостите. Зад топката застана Майер, който бе безпощаден и върна Айнтрахт в мача.

В 59-ата минута Александър Баумйохан овладя добре отдясно и с балонно центриране намери Алагуи, който бе оставен непокрит и направи 3:1. Две по-късно все още неотърсени от шока, гостите допуснаха нов гол в своята врата. Точен отново бе Алагуи. Тунизиецът получи пас в дълбочина от новото попълнение на тима Хажиме Хосогай и с добър удар матира Кевин Трап - 4:1.

До края "синьо-белите" добавиха нови два гола. Рамос покачи на 5:1 в 71-ата минута, а в самия край на мача Рони оформи крайното 6:1 за домакините.

В следващия кръг Херта има визита на Нюрнберг, докато Айнтрахт има тежко домакинство на шампиона Байерн (Мюнхен).