Барса на Тата продължава с головите фиести, Неймар откри сметката си (видео)

След като само преди няколко дни Барселона разгроми Сантос с 8:0 в дебюта на Херардо Мартино, днес каталунците продължиха с головата фиеста, разбивайки Тайланд със 7:1 на националния стадион в Банкок в първия си двубой от азиатското турне на тима. Новата суперзвезда на "блаугранас" Неймар вкара дебютния си гол за Барселона, слагайки начало на головото шоу. До края на първата част Лионел Меси (13'-дузпа, 25') и Педро Родригес (19', 35') реализираха по две попадения, за да закръглят резултата на 0:5. Теерасил Дангба (42') отбеляза почетния гол за Тайланд. След почивката Педро оформи своя хеттрик (47'), а Алексис Санчес (49') сложи финалния щрих в поредното голово зрелище с марка "Барселона".

Въпреки информацията за здравословни проблеми на Неймар, който бе диагностициран с анемия, бразилската суперзвезда на каталунците започна като титуляр. Негови партньори в атака бяха Лионел Меси и Педро Родригес. Двама от играчите от "Б" отбора на Барселона - Франк Багнак и Сержи Роберто, също получиха шанс за изява в титулярните 11 на Херардо Мартино.

Селекцията на Тата започна ударно този двубой, реализирайки пет гола в рамките на първите 35 минути.

Още в 11-ата минута Неймар откри головата си сметка за Барселона, след като Меси намери добре Фабрегас в наказателното поле, испанецът центрира по земя, а Неймар засече отблизо. Останаха сериозни съмнения, че бразилецът бе в положение на засада в момента, в който засече топката. Две минути след това Лионел Меси бе повален в наказателното поле - дузпа за Барселона. Голямата звезда на на каталунците бе точен от бялата точка. Третият човек в атаката на Барса - Педро, направи преднината на гостите класическа в 19-ата минута, когато с плътен изстрел в близкия ъгъл покачи на 0:3. Головата серия на Меси продължи в 25-ата минута, когато аржентинецът засече отблизо подаване на Адриано. Десет минути по-късно Лио  асистира на Педро за 0:5.

Три минути преди края на първата част Тайланд стигна до дузпа, след като Багнак повали Дангба в наказателното поле. Потърпевшият бе точен, превръщайки 11-метровия наказателен удар в почетен гол за домакините.

Веднага след подновяването на играта - в 47-ата минута, Педро оформи своя хеттрик, прехвърляйки елегантно вратаря на домакините. Минута по-късно Алексис Санчес засече ниско центриране на Иниеста за 1:7. След това гостите значително намалиха темпото, а и десетте промени, които направи Тата, дадоха своето отражение и головете на националния стадион в Банкок секнаха.

Следващата проверка на Барселона е в събота срещу Малайзия.

1:7 Санчес (49')

Барселона (първо полувреме): Валдес, Дани Алвеш, Пике, Багнак, Адриано, Сержи Роберто, Алкес Сонг, Фабрегас, Педро, Меси, Неймар

Второ полувреме: Валдес (63-Пинто), Монтоя, Бартра, Масчерано, Алба, Чави, Бускетс, Иниеста, Санчес, Фабрегас (67-Донгоу), Педро